Interjú Ms. Faviola Alexiou-val

Interjú Ms. Faviola Alexiou-val
(Európai Projektek Központja, Thesszáliai Egyetem, Görögország)
Készítette: Szandai Eszter & Hegyi Szandra
Első kérdésünk, hogy láttuk, több Erasmus projektben is részt vett, amelyek különböző országokból és kultúrákból érkező embereket vontak be. Mit tanult személyesen ezekből az interkulturális együttműködésekből?
Igen, ez valóban egy jó kérdés. Nos, először is nehéz bevonódni mindezekbe a nemzetekbe és személyiségekbe, de végül megtanulod, hogyan gondolkodnak az emberek, megismered az életstílusok és nézőpontok különböző stílusait. Emellett többet tudsz meg az oktatásukról is, például arról, hogyan nőnek fel.
Jól látható, hogy az emberek nagyon sokféleképpen gondolkodnak a különböző országokban. Például Görögországban egészen másként, mint Írországban, de egy kis humorral mindig meg lehet találni a közös pontokat, vagy meg lehet oldani egy problémát. Szerintem ez a lényeg.
Ha azonban konkrét szabályok vannak, vagy betartod ezeket a szabályokat, akkor könnyű megtalálni a kiutat is. De mindig érdemes tanulni, és látni, hogyan reagálnak vagy gondolkodnak mások.
Köszönjük. Véleménye szerint miért fontos a nemzetközi mobilitás a hallgatók és fiatal kutatók számára napjainkban?
Nos, ahogy már mondtam, látni kell, hogyan gondolkodnak mások. Így több ötletet kapsz az életstílusodról vagy arról, ahogyan gondolkodsz. Valószínűleg egy kicsit nyitottabbá válsz, és más megoldásokat is látsz a problémáidra, vagy kevésbé érzed magad stresszesnek az életben.
Mélyen elkötelezett a digitális oktatás és a mesterséges intelligencia iránt. Hogyan látja a technológia szerepét a nemzetközi együttműködések támogatásában a felsőoktatásban?
Nos, az MI-vel sokkal könnyebb felfedezni más kultúrákat, de jobb, ha ezt magad tapasztalod meg. Rengeteg információhoz juthatsz, de jobb, ha másokkal személyesen lépsz kapcsolatba. Az MI is követhet el hibákat, ezért nem szabad teljes mértékben rá hagyatkozni.
Tanulmányokat, cikkeket, magazinokat kell keresnünk – gyakorlatilag mindent, és ma már minden digitális formában elérhető. Az MI valóban segíthet abban, hogy gyorsabban és könnyebben megtaláljuk ezeket, de nagyon fontos, hogy ellenőrizzük az információk hitelességét. Amit olvasunk, az szinte mindig az internetről származik, digitális tartalom.
Mindig győződj meg róla, hogy az általad használt információk helyesek és megbízhatóak! Fontos, hogy csak ellenőrzött, hiteles forrásokra támaszkodj.
#ELTEPPK #Erasmus+ #E+ICM #ELTEICM #ELTEPPKIPPI #NetWorkShop #Cooperation #Intercultural #Interculturalpsychologyandeducation #Highereducationresearch #Multiculturaleducation #LifelongLearning #Inspiration #InternationalProjects #Teamwork #Diversity #Innovation